Fundacja wspiera Hi-Tech Startup!

Fundacja została partnerem wspierającym Hi-Tech Startup Projekt, który wystartował w lipcu br. Projekt ten ma na celu wypracowanie skutecznej formuły współpracy społeczności startupowej z obszarem akademickim oraz biznesowym. Trójstronna współpraca ma służyć komercjalizacji osiągnięć technologicznych i transferowi wysokich technologii do biznesu przez specjalistów uruchamiających firmy hi-tech, a następnie sprzedaż rozwiązań technologicznych dla inwestorów.
Dzięki projektowi Hi-Tech Startup twórcy innowacyjnych pomysłów mają szansę znalezienia zatrudnienia w organizacjach zainteresowanych ich projektami, mogą sprzedawać swoje koncepcje inwestorom lub rozpocząć własną działalność gospodarczą.
Projekt wspiera rozwój innowacji w polskiej gospodarce, ponieważ jego celem długoterminowym jest zatrzymanie umiejętności i wiedzy młodych ludzi w Polsce, tworząc centrum doskonalenia startupów hi-tech w naszym kraju.
Więcej na temat Projektu: www.hitechstartup.pl
Organizatorzy:
Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy - Fundacja angażuje się w działania na rzecz: edukacji finansowej i przedsiębiorczości, ochrony dziedzictwa kulturowego oraz wolontariatu pracowniczego. Obszary są odzwierciedleniem strategicznego podejścia Banku w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.
AIP to praktyczna szkoła prowadzenia biznesu dla startupów. Umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki.
Partnerzy merytoryczni:
Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej - Spółka z o.o., w której 100% udziałów należy do Politechniki Warszawskiej. Została utworzona „celem lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego uczelni oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki”.
Politechnika Warszawska - Najstarsza polska uczelnia techniczna. Od ponad 180 lat kształci kolejne pokolenia inżynierów, wnosząc istotny wkład w rozwój nauk technicznych. Politechnika Warszawska jest miejscem, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością.
Instytucje Wspierające:
Grayling
Druga co do wielkości na świecie, niezależna firma doradcza, specjalizująca się w obszarach public relations, public affairs, relacji inwestorskich,organizacji eventów, komunikacji CSR oraz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
Harmonogram:
Etap 1: 15.07.2015. – 28.09.2015.
Rekrutacja uczestników - Ogłoszenie 50 najlepszych pomysłów, zakwalifikowanych do kolejnego etapu, odbędzie się 28 września 2015 roku.
Etap 2: 30.09.2015. – 25.10.2015.
Warsztaty i rozwój modeli biznesowych
TOP 50
Spośród 50 projektów będących w programie, komisja rekrutacyjna wybierze 30 najbardziej obiecujących, które zakwalifikują się do trzeciego etapu.
Ogłoszenie 30 najlepszych pomysłów, zakwalifikowanych do kolejnego etapu, odbędzie się 25 października 2015 roku.
Etap 3: 01.11.2015 – 15.01.2016.
Okres 2-miesięcznej preinkubacji – testowanie biznesu
Etap trzeci polega na wdrożeniu kompleksowego systemu usług dla przyszłych przedsiębiorców, umożliwiających rozwój technologicznych pomysłów i ich wprowadzenie na rynek, bazując na infrastrukturze AIP oraz laboratoriach uczelnianych.
Etap 4: 15.01.2016 – 30.02.2016
Rozwój sprzedaży 10 najbardziej obiecujących modeli biznesowych
W etapie tym nastąpią spotkania z potencjalnymi inwestorami, zleceniobiorcami itp., w którym uczestnicy projektu otrzymają wsparcie w walidowaniu swoich produktów w warunkach rynkowych.
Właściciele wszystkich 10 prototypów otrzymają również doradztwo od naukowców będących przedsiębiorcami, którzy prowadzą udany biznes.
Doradztwo obejmie minimum 2 spotkania dla każdego z 10 właścicieli produktów.
Ostatnim elementem projektu będzie prezentacja najlepszych trzech prototypów/usług przed przedstawicielami biznesu, władz lokalnych oraz mediów na gali finałowej projektu w lutym 2016.